SEKCJA ŻEGLARSKA

 

 

 

 

 

30.05.2015 IV JASTRZĘBSKI INTEGRACYJNY PIKNIK ŻEGLARSKI

23-24.05.2015 Zajęli II miejsce na Długodystansowych Mistrzostwach Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych na jez. Jeziorak w Siemianach, załoga w składzie: Marian Zakowicz - sternik (ZHDK, członek MK HDK PCK), Józef Wolsza i Wiesław Wolsza (bracia).

16-17.05.2015 Zajęli I miejsce w I Edycji Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych na jez. Kisajno w Giżycku, załoga w składzie: Andrzej Bury (sternik), Bożena Bień i Marian Zakowicz (ZHDK, członek MK HDK PCK). 

 

Marian Zakowicz Mistrzem Polski w Giżycku | Jasnet 01 | Jasnet 02foto: http://jasnet.pl/static/okno_informacyjne/a482f583.jpg  |  Zob. Jasnet: http://jasnet.pl/?m=sport&mod=publicystyka&id=28269

   

Na zdjęciu: od lewej Marian Zakowicz, w środku Eugeniusz Bury, po prawej na wózku Andrzej Bury.

 

24-27.06.2013 Dominatorzy odzyskali tytuł Mistrza Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych

 

Nasza eksportowa załoga odzyskała tytuł najlepszych żeglarzy w kraju. Po rocznej przerwie ekipa Andrzej Bury, Marian Zakowicz i Eugeniusz Rakowicz powróciła na tron dzięki zwycięstwu w Mistrzostwach Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych, które odbyły się w dniach 24-27 czerwca 2013 r. w Giżycku na jez. Kisajno. Reprezentanci jastrzębskiego Crossu do ostatniego dnia rywalizowali o złoto z silną załogą z Pomorza pod dowództwem Wiesława Nowakowskiego. O sukcesie ekipy Burego zadecydowały wygrane w trzech ostatnich wyścigach.

 

To był niezwykle wyczerpujący tydzień dla naszych żeglarzy. W sobotę i niedzielę (22-23 czerwca) Andrzej Bury i Eugeniusz Rakowicz wystartowali w drugiej edycji Pucharu Polski. W naszej reprezentacji zabrakło z powodów rodzinnych Mariana Zakowicza, którego zastąpiła niedoświadczona zawodniczka z Radomia. Mimo osłabienia jastrzębianie wywalczyli II pozycję i nadal są faworytami do zwycięstwa w całym cyklu składającym się z czterech edycji.

 

Od poniedziałku załoga Burego, już z Zakowiczem na pokładzie, walczyła w Mistrzostwach Polski. - Odbyła się rekordowa liczba siedemnastu wyścigów, spośród których wygraliśmy osiem, a w pozostałych zajmowaliśmy lokaty około drugiego miejsca. Konkurencja była bardzo mocna. Do ostatniego dnia walczyliśmy z załogą z Pomorza. Warunki były bardzo trudne ze względu na silny i porywisty wiatr. Zwyciężyliśmy, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Wróciliśmy do Jastrzębia w środku nocy, ale zmęczenie już powoli ustępuje - mówił po powrocie Eugeniusz Rakowicz. Warto dodać, iż jastrzębianie po roku przerwy odzyskali tytuł, który już wcześniej zdobywali wielokrotnie, a zeszłoroczny, nieco przypadkowy mistrz, tym razem był dopiero szósty.

 

Nasza załoga walczyła z rywalami i pogodą przez sześć dni. Żeglarski maraton zakończyła mistrzostwem kraju. Kolejnym wyzwaniem dla reprezentantów Crossu będzie sierpniowa trzecia edycja Pucharu Polski. Elementem przygotowań do tych zawodów będzie specjalny trening w Górkach Zachodnich, gdzie wybierają się Andrzej Bury i Marian Zakowicz.