Oddział Rejonowy PCK w Jastrzębiu-Zdroju

Rok 2013

 

17.12.2013 Opłatek HDK i PCK »

4-12.12.2013 w Kauflandzie ZR PCK przeprowadził zbiórkę żywności dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

23.11.2013 Akademia z okazji 55-lecia HDK w Polsce »

Dlaczego honorowo oddają krew »  (Zobacz artykuł w Jasnecie dostęp 06.11.2013)

22.09.2013 II JASTRZĘBSKI INTEGRACYJNY PIKNIK ŻEGLARSKI na Zalewie Rybnickim » 

15.09.2013 Festyn Zdrowia w Parku Zdrojowym »  

29.06.2013 I PIKNIK HDK PCK na strzelnicy Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju »

24-27.06.2013 Marian Zakowicz Prezes Stowarzyszenia Ludzi Niepełnosprawnych „Nadzieja”,  »  oraz ZHDK i członek Miejskiego Klubu HDK PCK został ponownie Mistrzem Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych »

Ziob. foto: http://jasnet.pl/static/okno_informacyjne/a482f583.jpg »

Dominatorzy odzyskali tytuł. Nasza eksportowa załoga odzyskała tytuł najlepszych żeglarzy w kraju. Po rocznej przerwie ekipa Andrzej Bury, Marian Zakowicz i Eugeniusz Rakowicz powróciła na tron dzięki zwycięstwu w Mistrzostwach Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych, które odbyły się w dniach 24-27 czerwca w Giżycku. Reprezentanci jastrzębskiego Crossu do ostatniego dnia rywalizowali o złoto z silną załogą z Pomorza pod dowództwem Wiesława Nowakowskiego. O sukcesie ekipy Burego zadecydowały wygrane w trzech ostatnich wyścigach.

To był niezwykle wyczerpujący tydzień dla naszych żeglarzy. W sobotę i niedzielę (22-23 czerwca) Andrzej Bury i Eugeniusz Rakowicz wystartowali w drugiej edycji Pucharu Polski. W naszej reprezentacji zabrakło z powodów rodzinnych Mariana Zakowicza, którego zastąpiła niedoświadczona zawodniczka z Radomia. Mimo osłabienia jastrzębianie wywalczyli drugą pozycję i nadal są faworytami do zwycięstwa w całym cyklu składającym się z czterech edycji.

Od poniedziałku załoga Burego, już z Zakowiczem na pokładzie, walczyła w Mistrzostwach Polski. - Odbyła się rekordowa liczba siedemnastu wyścigów, spośród których wygraliśmy osiem, a w pozostałych zajmowaliśmy lokaty około drugiego miejsca. Konkurencja była bardzo mocna. Do ostatniego dnia walczyliśmy z załogą z Pomorza. Warunki były bardzo trudne ze względu na silny i porywisty wiatr. Zwyciężyliśmy, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Wróciliśmy do Jastrzębia w środku nocy, ale zmęczenie już powoli ustępuje - mówił po powrocie Eugeniusz Rakowicz. Warto dodać, iż jastrzębianie po roku przerwy odzyskali tytuł, który już wcześniej zdobywali wielokrotnie, a zeszłoroczny, nieco przypadkowy mistrz, tym razem był dopiero szósty.

Nasza załoga walczyła z rywalami i pogodą przez sześć dni. Żeglarski maraton zakończyła mistrzostwem kraju. Kolejnym wyzwaniem dla reprezentantów Crossu będzie sierpniowa trzecia edycja Pucharu Polski. Elementem przygotowań do tych zawodów będzie specjalny trening w Górkach Zachodnich, gdzie wybierają się Andrzej Bury i Marian Zakowicz.

 

05.04.2013 Wielkanocne spotkanie Zarządu Rejonowego PCK, Rejonowej Rady HDK PCK i Miejskiego Klubu HDK PCK w SP 4.

13-16.03.2013 w Kauflandzie ZR PCK przeprowadził zbiórkę żywności dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki hojności mieszkańców miasta przygotowano 70 paczek.

 

05.01.2013 wybrano nowe prezydium Rejonowej Rady HDK PCK przy OR PCK w Jastrzębiu-Zdroju

Przewodniczący Andrzej Kinasiewicz - opiekun Klubu HDK PCK przy Zespole Szkół Nr 6

Wiceprzewodniczący Ryszard Górski - prezes Miejskiego Klubu HDK PCK przy Oddziale Rejonowym PCK w Jastrzębiu-Zdroju

Sekretarz - Piotr Kula - delegat Klubu HDK PCK przy Zakładzie Karnym

Członek - Wiesław Lasyk - wiceprezes ZR PCK

Członek - Ireneusz Ćwirzeń - prezes Klubu HDK PCK przy Straży Miejskiej U. M. Jastrzębie-Zdrój